Інформація про страхування

Лист Дейла Карнегі страховику Френку Беттджеру

ДЕЙЛ КАРНЕГІ 
ВЕДОВЕР РОУД, 27 
ФОРЕСТ ХІЛЛС 
м. НЬЮ-ЙОРК

Пану Френку Беттджеру 
Компанія страхування життя «Фіделіті Мьючуал» 
м. Філадельфія, штат Пенсільванія

"Мій дорогий Френк Беттджер!

Нещодавно я витратив годину, розбираючи всі свої страхові поліси. Свій перший поліс я купив у вас 16 березня 1920 року. Чи знаєте ви, що дивлячись на цей та інші поліси, куплені мною у вас за цей час, я задаюся питанням: "Що було б з цими грошима, якби я не вклав їх в страхування життя?"  

Ймовірно, від них нічого б не залишилося сьогодні. Ймовірно, їх спіткала б така сама доля, що й більшість моїх заощаджень. Я втратив дуже багато на біржі, і лише незначна частина цих позик принесла або принесе прибуток. Я також робив інші капіталовкладення, які привели не тільки до фінансових втрат, але і до занепокоєння і головного болю. А моє страхування життя не принесло мені ні головного болю, ні втрат.  

Розбираючи поліси, я казав собі: "Як мені пощастило, що я вклав ці гроші в страхування життя". Цікаво, Френк, чи зустрічалася вам людина 50 років, яка би шкодувала, що вклала гроші в страхування життя 20 або 30 років тому. Якщо чесно, то озираючись на своє життя, шкодую, що суд не призначив вас моїм опікуном (я не жартую) 16 березня 1920 року і не змусив мене віддавати кожен долар моїх заощаджень вам, крім грошей, вкладених в мій будинок, для інвестування в ануїтети.  

У 1920 році, коли мені було 32, я думав, що знаю, куди вкладати гроші і, звичайно ж, нинішнє покоління відчуває ті ж почуття. ... Проживши 54 роки, я тепер прийшов до висновку, що вкладати гроші мудро також важко, як і заробляти їх. Ви, Френк, надаєте молоді велику послугу, змушуючи їх вкладати всі свої заощадження в страхування або ануїтети. Якщо захочете показати цей лист кому-небудь, хто сумнівається, купувати страховку чи ні, то мій дозвіл на це ви вже отримали".  

Френк Беттджер уклав близько 40 000 угод, що еквівалентно п'яти викликам щодня протягом більше двадцяти п'яти років. Це при тому, що перші кілька років його переслідували катастрофічні невдачі.